Wolontariat

 

WOLONTARIAT W SAPROWYM CENTRUM AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ

Wszystkie osoby od 16 r. życia zapraszamy do wolontariatu w charakterze asystenta osoby niepełnosprawnej w centrum aktywizacji społecznej.

kontakt:

opiekun grupy wolontaraickiej :

AGNIESZKA KUBOŃ : 77 436 47 00 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Nasze Stowarzyszenie włącza się w działania Klubu Gaja. Klub ten od 1999 roku prowadzi akcje związaną z transportem zwierząt, głównie koni, chcąc obronić wiele tysięcy zwierząt przed cierpieniem związanym z ich przewozem. O okrucieństwie tego procederu świadczy fragmenty raportu NIK z maja 1998 roku. ?? 95% transportów przekracza normy załadunkowe. 40 % firm nie zapewniło zwierzętom warunków transport nie grożącego urazami i okaleczeniami. Dziurawe podłogi, metalowe krawędzie, przeciekające dachy. Z niektórych pojazdów zwierzęta mogły nawet wypaść podczas podróży?. Akty bicia ostrymi przedmiotami zwierząt czy fatalne warunki sanitarne są na porządku dziennym. W Polsce hoduje się konie od razu z przeznaczeniem na rzeź. Każdego roku eksportujemy ich nadal około 30 tysięcy. Największe zyski czerpie się ze sprzedaży młodych koni.

Hasłem akcji jest ?Zbieraj makulaturę, ratuj konie?. Do akcji możesz dołaczyć bardzo prosto. W swojej szkole możesz rozpocząć akcje zbierania makulatury a pięniądze z jej sprzedarzy prześłać na konto Klubu Gaja. Pomysłodawcy akcji przeznaczają te pieniądze na ratowanie koni. Każda szkoła pod koniec roku otrzyma plakat ze zdjęciem uratowanych koni.

Każdy może pomóc!

Zostań menagerem Klubu Gaja!

Zorganizuj w swoim mieście prelekcje lub warsztat na temat tego strasznego procederu lub przyłącz się do zbiórki makulatury która w naszym powiecie jest organizowana przez wolontariuszy Stowarzyszenia.

 

Dołącz do nas!

Copyright © 2017 sapra. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.